Vysoké letní teploty? Jak na ně reagují inkoustové náplně?

Inkoustové náplně bez ohledu na značku, ať je to HPSamsungCanon a další jsou velmi citlivé, jelikož jsou tvořeny směsí kapalin a speciálních barev. A proto přichází na řadu otázka, zda jejich uskladnění nebo použití ve Vaší tiskárně je při těchto vysokých letních teplotách zcela správné. Jako první se zaměříme na uložení tiskárny. Pokud si domů pořídíte tiskárnu novou nebo máte již stávající, je potřeba zařízení umístit nejlépe na stinné místo, kde teplota nepřesáhne dlouhodobě 29 °C. Ideální teplota je pak kolem 20 - 25°C.

Dalším důležitým aspektem je samotná inkoustová náplň. Zajímá Vás proč je nevhodné, aby na ně působily teploty vyšší než 29 °C? Je to jednoduché, pokud je náplň vystavena těmto teplotám, začinají se uvnitř tvořit drobné vzduchové kapsy (bubliny), které budou inkoust tlačit ven. Tím hrozí její vytékání, znečištění tiskárny, zničení samotné náplně, ale také poškození samotné tiskárny, pokud si daného problému nevšimnete a včas nevyčistíte.

Také je zapotřebí hlídat i vlhkost, při vysoké vlhkosti hrozí špatné zaschnutí barvy na papíru a tím vznikají šmouhy a tisk je poté nekvalitní.

TIP: nechávejte inkoustové náplně vždy ochranném obalu, ve kterém je zakoupíte a vyndejte až při použití.

U nás si vyberete hned několik inkoustových náplní do známých značek tiskáren, ty pro Vás skladujeme také ve zcela vyhovujících podmínkách a také zajišťujeme jejich rychlý transport k Vám, aby bylo vše v pořádku. 

Pokud si nejste nečím zcela jistí, neváhejte nás kontaktovat