Dnes je to tzv. "boom" ve vývoji. Ať už to potřebujete pro svůj projekt, práci či jen pro zábavu. V téhle technologii neexistují žádná omezení. Výhodou je fakt, že se neustále vyvíjí a pořád překračuje hranice nemožného. Kdo by si pomyslel, že jednou budeme moci tisknout naprosto cokoliv. Věci od těch nejmenších např. šroubků, matic, po věci obvyklé našeho životního stylu jimiž jsou boty, šaty, brýle, až po jídlo a dokonce životní orgány. Přitom 3D tisk rozhodně není technologie stará jenom desítky let. Počátky její historie začaly ve druhé polovině 20. století, konkrétně v roce 1986, kdy si Charles Hull nechal patentovat technologii stereolitografie (metoda vytváření objektů pomocí postupného vytvrzování polymerů pomocí působení záření různých vlnových délek, nejčastěji UV záření).

Jak již bylo zmíněno, tisknout se toho může opravdu mnoho. Pro zajímavost Enrico Dini, italský achitekt, tiskne domy. Technologii tisknutí domů používají i v Rusku, kde se tisknou domy jako na běžícím páse... V budoucnu by to mohlo vypadat tak, že jakmile se objeví nějaká přírodní katastrofa, která Vám zničí dům a Vy tak nebudete mít kde bydlet, navrhnete si svůj vlastní dům, který budete mít postavený během dne.

Je zde možnost vytisknout si dokonce jídlo. Ačkoliv je to k nevíře, dnes se s tím můžete pomalu setkávat ve vybraných restauracích. Nedali byste si třeba čokoládu? Účelem tisku jídla je, aby se tyto tiskárny dostaly do vesmíru a kosmonauti by si mohli vytisknout cokoliv. "Čímž by se jejich jídelníček značně rozšířil"

"Fantazii se meze nekladou"


 3D tisk v medicíně

3D tisk se nemusí objevovat jenom ve strojírenském průmyslu, ale naopak nachází čím dál větší uplatnění v medicíně. Jestliže máte např. rozdrcenou část kosti, pro 3D tisk to není žádný problém. Chybějící kus kosti se naskenuje v CT (počítačová tomografie) a dotiskne přesně na míru. Vědci posouvají stále dál své hranice a podařilo se jim dokonce vytisknout už ucho.

Ovšem mnohem lákavější je pro ně možnost vytisknout zcela funkční, nejdůležitější orgán našeho těla, kterým je samozřejmě srdce. Dovedete si to představit? Tato budoucnost vypadá hned mnohem lépe. 


 

Jestliže Vás 3D tiskárny zaujaly a chcete si něco vytisknout ať už pro potřebu nebo jen tak pro zábavu,
připravili jsme pro Vás pár tiskáren.

Da Vinci Mini

Tiskárna, která je určená nejen pro domácnosti, ale i malé firmy, řemslníky či vzdělávací instituce. I přes malé rozměry a bezkonkurenční cenu nabízí vysokou přesnost tisku a nebývalý komfort obsluhy. K nastavení a použití nejsou třeba speciální znalosti ani zdlouhavé nastavování. Zvládnou to i Vaše děti. Uzavřená konstrukce zajistí jejich bezpečnost. Poskytuje uživatelům knihovnu modelů a mnoho jednoduchých nástrojů pro vytváření nových tvarů s detaily jaké potřebujete.

 
 
 3D tiskárna XYZ da Vinci Junior 2.0 Mix

 

XYZ přichází s tiskárnou, která do 3D tisku přináší prvek překvapení. Její tryska totiž umožňuje použití dvou strun různých barev. Výsledkem je 3D tisk, který postupně mění barvu. Mísení dvou barev obohacuje tvůrčí proces o dávku vzrušení, neboť nikdy předem nevíte, jak přesně bude výsledný 3D tisk vypadat. Každý kus, který vznikne, tak bude nenapodobitelný originál. Samozřejmostí je konstrukce tiskárny, jež zaručí naprostou bezpečnost dětských uživatelů.

 


3D tiskárna XYZ da Vinci 2.0A

 

Tisk vlastních předmětů není vydobytkem fanoušků sci-fi, ale reálnou možností. Vyrábějte vlastní hračky, kancelářské pomůcky nebo potřeby pro domácnost s pomocí technologie tisku FDM, která nanáší roztavené vlákno nad tiskový stůl, a s minimem odpadu vytváří Vámi navržený model přímo před Vašima očima. Tiskárna nabízí 100% bezpečí při obsluze a díky příznivé pořizovací ceně představuje možnost dalšího šíření technologického trendu, který je v poslendích letech na raketovém vzestupu.

Údržba tiskárny je pro uživatele jedna báseň díky tryskám s automatickým čištěním. Ruku v ruce s pohodlnou péčí o přístroj jde i snadná konfigurace tiskárny bez nutnosti montáže díky technologii Plug and Play. 

 
 Gravírování

Pokud změníte tiskovou hlavu na gravírovací, můžete své objekty přizpůsobit svému osobnímu vkusu. Gravírovat je možné do dřeva, kůže, kartonu nebo dalších mnoha materiálů. 

 
 
 
  

 Nic Vám tak nebrání překvapit Vaše blízké neotřelým dárkem, vyrobeným pomocí nezvyklé, třebaže čím dál rozšiřenější metody. Nebo můžete tisknout jen tak pro radost a dát průchod Vašim tvůrčím ambicím. Svým pojetím se 3D tiskárna hodí i pro zabavení Vašich dětí, které se mohou doslova vyřádit.

Vrátit se zpátky do sekce  Dozvíte se více