BEWIT Brutnákový olej (ze semen) - 50 ml

BEWIT Brutnákový olej (ze semen) - 50 ml

Brutnák lékařský – hvězdná bylinka pro suchou a zanícenou pokožku. Celý popis

Výrobce: Bewit

BEWIT Brutnákový olej (ze semen) - 50 ml

Kód zboží: 7000000200500027
157 Kč
129,75 Kč bez DPH
157 Kč
129,75 Kč bez DPH
Dostupnost na centrálním skladě
  • Expedice do 48 hodin (5+ ks)
V případě objednávky většího množství, než je skladem, se dostupnost může změnit. O změně dostupnosti zboží Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Brutnák lékařský. Krásný a léčivý zároveň

Blankytně modré květy ve tvaru hvězdice se pro své léčivé účinky každoročně vyjímají v babiččiných zahradách. Možná pro svou nevšední krásu by byl brutnák hoden pěstování i kdyby žádné léčivé účinky neměl. Ovšem to, co ho činí opravdu hvězdnou rostlinou jsou právě jeho blahodárné účinky, kterých se využívalo už od starověku. I staroarabský lékař Avicenna hlásal, že přináší radost a úlevu srdci.

https://youtu.be/LNiX2EOch24

Olej vás překvapí mimořádně příznivými účinky na pokožku

Jedním z důvodů je vysoký obsah esenciální mastné kyseliny gama-linolenové (GLA), která působí silně protizánětlivě. Navíc jsou tyto nezbytné lipidy potřebné pro zadržení dostatečné vlhkosti v pleti – ta je poté pružná, hebká a nehrozí její vysušení a dehydratace. Stejně tak olej z brutnáku zmírní i všechny příznaky, které tyto případné kožní problémy doprovází – nepříjemné svědění, pnutí, popraskání a zarudnutí. Rovněž je vhodný k ošetření drobných ranek a popálenin.

Mimo jiné je olej z této hvězdné bylinky nabitý dávkou vitamínů a minerálů, které blahodárné účinky umocní a jednoduše pomůže vaši pokožku dostat do normálu. Olej můžete použít při revitalizační masáži nebo koupeli.

 

Benefity, které vaší pleti a tělu dopřeje brutnákový olej

  • Hloubkově hydratuje a udržuje vlhkost v pokožce. Uklidňuje reaktivní, přesušenou pokožku se sklonem zánětlivých stavů
  • Zmírňuje svědění, pnutí, popraskání a zarudnutí pokožky
  • Pečuje také o vlasy, a to už od vlasových folikulů, kde napomáhá k jejich správnému fungování a zamezuje tím nadměrnému vypadávání vlasů
  • Chrání buňky před oxidačním stresem a dodává pokožce elasticitu
  • Skvěle se hodí jako masážní olej
  • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje – smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje
  • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti

 

Historie

Bylinka vhodná při léčbě různých nemocí i v kulinářství

Brutnák lékařský (Borago officinalis) je jednoletou bylinou pocházející ze Středomoří. V tradiční medicíně se tato zdařilá rostlina používala při léčbě různých nemocí – od onemocnění dýchacích cest, zánětů ledvin, revmatismu až po čištění krve. Dlouhou historii má i v kulinářství.

 

Původ: Tunisko

Brutnák dorůstá do výšky až 80 cm. Jedná se o estetickou léčivou bylinku s modrými květy. Ty mají tvar hvězdice a chutnají po okurkách. Díky tomuto tvaru a chuti si bylinka vysloužila mnoha přezdívek.

 

Složení

Borago Officinalis Seed Oil

 

Návod k použití

Dopřejte luxusní péči své pleti, krku i celému tělu

Aplikujte na čistou pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče. Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s našimi luxusními BEWIT esenciálními vodami.

Brutnákový olej je vhodný i jako základní olej pro přípravu kosmetických přípravků – kombinací s BEWIT esenciálním olejem můžete naředit koncentraci přesně na míru vašim potřebám a prodloužit tak dobu vstřebávání samotného esenciálního oleje. Olej také můžete přidat do pleťových masek a vlasových zábalů.

 

Zdroje

[1] Kanehara, S.; Ohtani, T.; Uede, K.; Furukawa, F. Clinical effects of undershirts coated with borage oil on children with atopic dermatitis: A double-blind, placebo-controlled clinical trial.J. Dermatol.2007,34,811–815.

Hmotnost
0.2 Kg
Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin