Mít v dnešní době doma nebo v práci tiskárnu již není nic neznámého pro snad každého z nás. Tiskárna je v dnešní době pomalu nezbytnou nutností pro každého z nás. Najde využití v běžném životě, ve školy, v práci, pro tisk věcí pro vlastní potěšení. A právě pořízením tiskárny to nekončí. Nezáleží na tom jestli máte tiskárnu laserovou nebo inkoustovou, ale pokud chcete, aby Vám spolehlivě sloužila dlouhou dobu, je potřeba si uvědomit, že i tento domácí pomocník potřebuje servis a péči. Málokdo ví, že prodloužit činnost vlastní tiskárny můžeme ovlivnit ve velké míře sami doma. A abychom Vám to trochu přiblížili, připravili jsme si pro Vás pár cenných rad.

 
 
 
 
 

LASEROVÁ TISKÁRNA

Laserové tiskárny mají oproti inkoustových výhodu. Nemají postavený tisk na bází inkoustu, ale prášku, tudíž se nemusíte bát jejího zaschnutí, i při nepoužívání zařízení delší dobu. Abyste zajistili správný chod tiskárny, je potřeba se v prvé řadě zaměřit na kvalitní toner. To je v dnešní době základ. Na výběr máte buď tonery originální přímo do dané tiskárny, nebo tonery kompatibilní, jako naše tonery TEKO®, které se kvalitou neliší od originálních náplní, ale cena je pro Vás jistě mnohem přijatelnější. Jakmile budete toner do zařízení vkládat, mírně s ním protřepejte, ovšem nedotýkejte se obrazového válce. Mohlo by dojít k poškození toneru. Pokud toto dodržíte, prodloužíte životnost i laserové tiskárně.

 
 
 

INKOUSTOVÁ TISKÁRNA

Inkoustové tiskárny jsou postaveny na snadném principu mikroskopických kapiček inkoustů, které jsou vystřelovány na papír. Tyto inkousty jsou složeny z vody, která se má snahu odpařovat a pokud dojde k odpaření vody zcela, tiskárna přestane fungovat. Abyste tomuto zamezili, je nutné minimálně jednou za 5-7 dní tisknout všemi barvami nebo alespoň pustit kontrolu trysek (některé tiskárny mají automaticky a tím pádem dojde k nějaké spotřebě inkoustů). Inkoustové cartridge je nutno měnit včas a né vždy až na poslední chvíli, obvykle naleznete stav inkoustů v nastavení tiskárny ve Vašem PC například. V případě, že je budete měnit na poslední chvíli, hrozí spálení tiskové hlavy. A to je potom nákladná oprava. Zároveň také pokud v tiskárně nebude cartridge vůbec, hrozí, že vyschne celý inkoustový systém.