BEWIT VILCACORA (CAT'S CLAW) - 100 g

BEWIT VILCACORA (CAT'S CLAW) - 100 g

Královna peruánských rostlin Vilcacora nebo také Kočičí dráp. Název je v překladu odvozen od zahnutých trnů, které připomínají kočičí drápy. Vhodné do vody, džusů, mléka, ovesných kaší, smoothie, cereálií nebo jiných pokrmů. VILCACORA, PRÁŠEK je k dispozici ve dvou variantách: 100 g ve skleněné láhvi a 350 g v papírovém sáčku. Celý popis

Výrobce: Bewit

BEWIT VILCACORA (CAT'S CLAW) - 100 g

Kód zboží: 3400100100000020
142 Kč
126,79 Kč bez DPH
142 Kč
126,79 Kč bez DPH
Dostupnost na centrálním skladě
  • Expedice do 48 hodin (5+ ks)
V případě objednávky většího množství, než je skladem, se dostupnost může změnit. O změně dostupnosti zboží Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Historie

Vilcacora čili Řemdihák plstnatý je jednou z nejznámějších plazivých rostlin vyskytujících se v oblasti peruánských And. V závislosti na zjištěných účincích se Vilcacora stala nedílnou součástí tradiční peruánské medicíny, která již 2 000 let zastává významnou roli při řešení různých potíží, a to nejen u domorodých kmenů. Dle indiánské tradice byla tato posilující rostlina dokonce považována za „posvátnou rostlinu Inků“. V minulosti byla kůra Vilcacory využívána především domorodou populací, což pro pralesy neznamenalo až tak velkou ztrátu. Postupem času však na základě odpozorovaných účinků vzrostla poptávka po této rostlině a to mnohonásobně. Peruánská vláda však včas zakročila a stanovila roční limity. Stanovené limity regulují těžbu Vilcacory a zamezují tak jejímu zániku.

Původ a pěstování

Vilcacora je původem z Peru, přesněji z oblasti peruánských And. Najdeme ji v tamějších deštných pralesích, jelikož roste výhradně v půdě bohaté na organické živiny a vyžaduje poměrně vysokou vlhkost. Zelené deštné pralesy plné močálů a různorodé vegetace jsou pro tuto popínavou rostlinu zkrátka nepostradatelné. Na poli či ve skleníku Vilcacoru pěstovat nelze, proto je tato rostlina tak vzácná. Jedná se o dřevnatou popínavou liánu, mající na svém stonku viditelné dřevnaté ostny neboli „drápky“. Prostřednictvím drápků se rostlina dokáže udržet na kmenech stromů, kolem kterých se vine, aniž by jim ublížila. Jednotlivé ostny se svým vzhledem a funkcí podobají kočičím drápkům. Tudíž bývá Vilcacora často označována pod pojmem kočičí dráp. Během desítek let dokáže vyrůst až do délky 30 m. Pro své blahodárné účinky je ceněná především její kůra, ze které je získán onen výsledný prášek.

Složení a vlastnosti

Jedinečnost Vilcacory spočívá v jejím unikátním složení. Vilcacora je totiž významným zdrojem širokého spektra fotochemikálií, které jsou obsaženy v kůře této rostliny.

Použití

Jedná se o jemný hnědý prášek, který je ve vodě jen částečně rozpustný. Denní doporučená dávka prášku Vilcacory je 9–11 g (1 lžíce). Lžíci Vilcacory lze rozmíchat ve vodě, mléče, smoothie či různých ovocných šťávách. Přidat jí můžete také do snídaňových ovesných kaší, cereálních či jiných pokrmů.

Doporučené dávkování

1 lžíci (9–11 gramů) denně rozmíchejte ve vodě, džusu, mléku, ovesné kaši, smoothie, cereáliích nebo v jiných pokrmech. Denní příjem Řemdiháku plstnatého: 9–11 g.

Upozornění

  • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
  • Výrobek není určen k náhradě pestré a vyvážené stravy.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Nevhodné pro děti do 3 let, těhotným a kojícím ženám.
  • Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Není doporučeno užívat Vilcacoru ve stavu před či po transplantaci orgánů.

Na závěr

  • 100 % přírodní složení
  • Vhodná pro vegany a vegetariány

Balení

Můžete si vybrat ze dvou variant balení:

  • 350 g v papírovém sáčku
  • 100 g ve skleněné lahvičce

Původ: Peru

Zdroje

[1] CRISTINA GOMES HONÓRIOI, Isabela, Bianca WALÉRIA BERTONIII a Ana MARIA SOARES PEREIRAII, 2016. Uncaria tomentosa and Uncaria guianensis an agronomic history to be written. Ciência Rural. 46(8), 1401-1410. ISSN Maria Soares PereiraII.

[2] EL-SABER BATIHA, Gaber, Amany MAGDY BESHBISHY a Lamiaa WASEF, 2020. Uncaria tomentosa (Willd. ex Schult.) DC.: A Review on Chemical Constituents and Biological Activities. Applied sciences. 10(8), 7-12.

[3] ROJAS-DURAN, R., G. GONZA a C. RUIZ-MARTEL, 2012. Anti-inflammatoryactivityofMitraphyllineisolatedfrom Uncaria tomentosa bark. Journal of Ethnopharmacology. 143(3), 801-804.

[4] REICH, A. et al., 2020. A spray containing extracts of oat plantlets and Uncaria tomentosa relieves pain associated with chronic inflammatory skin diseases and dermatological procedures. Original article. 34(2), 3-11.

[5] CESTARI AZEVEDOA, Bruna, Lucas JUNQUEIRA FREITAS MORELA a Fábio CARMONAB, 2018. Aqueous extracts from Uncaria tomentosa (Willd. ex Schult.) DC. reduce bronchial hyperresponsiveness and inflammation in a murine model of asthma. Journal of Ethnopharmacology. 76-89.

Zdravotní tvrzení z tzv. ON HOLD seznamu:

• Normální stav kloubů

• Přirozená obranyschopnost - imunitní systém

ON HOLD seznam – Jedná se o seznam látek a jejich vztahu ke zdraví, které byly zaslány úřadu EFSA k posouzení, avšak EFSA doposud nevydal odborné stanovisko nebo EK doposud nevydala rozhodnutí. Upozorňujeme, že tyto tvrzení jsou dočasná.

Hmotnost
0.2 Kg
Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin

Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin