BEWIT Henna olej - 50 ml

BEWIT Henna olej - 50 ml

Henna olej vlasy oživí a dodá jim elegantní měděný až mahagonový nádech. Hodí se především pro červené a brunetové vlasy. Celý popis

Výrobce: Bewit

BEWIT Henna olej - 50 ml

Kód zboží: 7000000200500014
223 Kč
184,30 Kč bez DPH
223 Kč
184,30 Kč bez DPH
Dostupnost na centrálním skladě
  • Expedice do 48 hodin (5+ ks)
V případě objednávky většího množství, než je skladem, se dostupnost může změnit. O změně dostupnosti zboží Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

HENNA OLEJ

Skvělý, zcela přírodní prostředek, který vlasy oživí a dodá jim elegantní měděný až mahagonový nádech. Odměnou vám budou přirozeně zářící a podmanivé vlasy plné života. Navíc je velmi šetrný k vlasům i vlasové pokožce.

Jedinečný lawson

Za jedinečnost Henna oleje může červeno-oranžově zbarvená látka – lawson, která se váže na vlasový keratin a dodává jim měděný až mahagonový nádech. Zvýrazní tak barvu červených a brunetových vlasů. [1]

https://youtu.be/UCWHrjTICEE

Přírodní UV filtr

Pro přirozený obsah lawsonu a dalších bioaktivních látek působí Henna olej také jako skvělý a zcela přírodní UV filtr, který chrání strukturu keratinu před jeho poškozením. Díky tomu předchází lámavým vlasům i roztřepeným konečkům. [2]

V boji proti lupům

Dalším benefitem Henna oleje je jeho schopnost vyrovnávat pH pokožky. Při nadměrné tvorbě lupů či předčasnému vypadávání vlasů, skutečně přijde vhod. [3,4,5]

Ve službách lesklých a pevných vlasů

Po aplikaci Henna oleje je povrchová struktura vlasu výrazně zacelena a vyhlazena. Vlasy snáze odráží světlo a jsou lesklejší a celkově pevnější. [3]

 

Benefity, které vašim vlasům dopřeje Henna olej

  • Zvýrazňuje barvu tmavých tónů vlasů.

  • Působí na vlasech jako přírodní UV filtr.

  • Utěsňuje vlasové folikuly a předchází lámání vlasů a roztřepení konečků.

  • Vyrovnává pH pokožky a přispívá tak k zamezení tvorbě lupů a předčasnému vypadávání vlasů.

  • Vlasy zvlhčuje a chrání je před nepříznivými vlivy.

  • Udržuje vlasy vyhlazené, lesklejší, pevnější a celkově zdravější.

 

HISTORIE

Nejstarší přírodní barvivo

Henna = zelený prášek ze sušených listů rostliny Lawsonia Inermis. Jedná se o nejstarší přírodní barvivo vůbec a k barvení kůže, vlasů a nehtů se využívá již celá staletí.

Tajemství okouzlující Nefertiti

Vznešená Nefertiti nebyla jenom staroegyptskou královnou. Byla především velmi okouzlující osobností a ikonou krásy. Obdivována byla především pro její jemnou tvář a bujné kadeře, za jejichž nádherným leskem stála právě Henna.

 

PŮVOD: EGYPT

Lawsonia Inermis - tento stálezelený keř není vyhledáván jen pro své, na Hennu bohaté, listy. Velmi oblíbenou se stala také podmanivě vonící šťáva z jeho květů, která je ve velké míře přidávána i do přírodní kosmetiky.

 

SLOŽENÍ

Složení: Lawsonia Inermis Leaf Extract, Sesamum Indicum Seed Oil Macerováno: čerstvý Henna prášek v sezamovém oleji

 

NÁVOD K POUŽITÍ

Dopřejte svým vlasům holistickou péči

Aplikujte Hennu olej přímo na kořínky vlasů a pokožku hlavy. Můžete jej přidat také do pleťových masek a vlasových zábalů.

 

ZDROJE

[1] SINGH, Dhananjay Kumar, Suaib LUQMAN a Ajay Kumar MATHUR. Lawsonia inermis L. – A commercially important primaeval dying and medicinal plant with diverse pharmacological activity: A review. Industrial Crops. 2015, 65, 269-286. ISSN 09266690.

[2] S. Sakthivel et al. Dye Sensitized Solar Cell Properties and Fabrication Using Lawsonia Inermis. Journal of Chemistry and Chemical Sciences, Vol. 5(2), 85-92, 2015. ISSN 2319-7625.

[3] SEMWAL, D. K., S. COMBRINCK, C. CARTWRIGHT-JONES a A. VILJOEN. Lawsonia inermis L. (henna): ethnobotanical, phytochemical and pharmacological aspects. Journal of ethnopharmacology. 2014, 155(1), 80-103. ISSN 18727573.

[4] GAUR, Pooja, Dhananjay Kumar SINGH, Suaib LUQMAN a Karuna SHANKER. Validated method for quality assessment of henna (Lawsonia inermis L.) leaves after postharvest blanching and its cosmetic application. Industrial Crops. 2017, 95, 33-42. ISSN 09266690.

[5] GOZUBUYUK, G.S., E. AKTAS a N. YIGIT. An ancient plant Lawsonia inermis (henna): Determination of in vitro antifungal activity against dermatophytes species. Journal de Mycologie Médicale. 2014, 24(4), 313-318. ISSN 11565233.

Hmotnost
0.2 Kg
Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin

Expedice do 48 hodin

Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin