BEWIT BIO RAW MACA - 120 g

BEWIT BIO RAW MACA - 120 g

Maca peruánská, známá také jako Řeřicha peruánská, je jednou z nejstarších a nejvýše rostoucích rostlin na světě. Přezdívku „posilující rostlina z výšin“ dostala díky schopnosti růst ve velkých nadmořských výškách, kde odolává nejrůznějším klimatickým podmínkám. BIO RAW MACA je k dispozici ve dvou variantách: 120 g ve skleněné láhvi a 400 g v papírovém sáčku. Celý popis

Výrobce: Bewit

BEWIT BIO RAW MACA - 120 g

Kód zboží: 3401120100000001
153 Kč
136,61 Kč bez DPH
153 Kč
136,61 Kč bez DPH
Dostupnost na centrálním skladě
  • Expedice do 48 hodin (5+ ks)
V případě objednávky většího množství, než je skladem, se dostupnost může změnit. O změně dostupnosti zboží Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Historie

Historie této zajímavé rostliny sahá pravděpodobně až do období 6 000 let před Kristem. Byla objevena v horských Andách, kde roste doposud. Ze začátku byla využívána především andskou domorodskou populací, pro kterou byla Maca jedinou jedlou rostlinou rostoucí v tak vysoké výšce. Na základě svých posilujících účincích a odolnosti vůči vysokohorským nepříznivým podmínkám se začalo tradovat, že se jedná o Bohem seslanou rostlinu. Na základě pověr si Maca získala svou přezdívku “posilující rostlina seslána z výšin“. První písemný popis této rostliny byl publikován v roce 1553 španělským kronikářem Ciezaem de Leonem, který se o rostlině dozvěděl na své první cestě do Peru. Rostlinu si natolik oblíbil, že jí převezl při své zpáteční cestě do Španělska. Na základě této události se podvědomí o této rostlině rozšířilo do celé Evropy a dalších oblastí světa.

Původ a pěstování

Tato dvouletá rostlina pocházející z Peru je spolu s řepou řazena do čeledi brukvovitých. Ve volné přírodě je lehce přehlédnutelná, jelikož její nadzemní části dorůstají výšky maximálně 15-ti centimetrů. Podzemní části rostliny je kořen (bulva) kulovitého až vřetenovitého tvaru. Kořen může mít krémové, bílé či žluté zbarvení. Existují však i odrůdy jejichž kořeny mají tmavě červenou až tmavě hnědou barvu. Na základě své konstituce odolává Maca tvrdým vysokohorským podmínkám, jako jsou chlad, silný vítr, snížený obsah kyslíku a také vystavení silnému UV záření. Na základě své odolnosti roste ve výšce až 4500 metrů nad mořem, v čemž spočívá její jedinečnost.

Složení a vlastnosti

Maca je bohatým zdrojem látek s blahodárnými účinky. Prášková Maca nažloutlé barvy se vyznačuje svou typickou krémovou a nasládlou chutí.

Doporučené dávkování

1–3 čajové lžičky (5–10 gramů) denně rozmíchejte ve vodě, džusu, mléku, ovesné kaši, smoothie, cereáliích nebo v jiných pokrmech. Denní příjem Macy peruánské: 5–10 g.

Upozornění

  • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
  • Výrobek není určen k náhradě pestré a vyvážené stravy.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Nevhodné pro děti do 3 let, těhotným a kojícím ženám.
  • Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Na závěr

  • 100 % přírodní složení
  • Vhodná pro vegany a vegetariány

Balení

Můžete si vybrat ze dvou variant balení:

  • v papírovém sáčku, obsah 400 g
  • ve skleněné lahvičce, obsah 120 g

Původ: Peru

Zdroje

[1] WANG, Sunan a Fan ZHU, 2019. Chemical composition and health effects of maca (Lepidium meyenii). Food Chemistry. 288, 422-443.

[2] GAN, Jin et al., Correlations between Antioxidant Activity and Alkaloids and Phenols of Maca (Lepidium meyenii). Research Article. 10.

[3] F. GONZALES, Gustavo, 2012. Ethnobiology and Ethnopharmacology of Lepidium meyenii (Maca), a Plant from the Peruvian Highlands. Review Article. 10.

[4] GAN, Jin et al., 2017. Correlations between Antioxidant Activity and Alkaloids and Phenols of Maca (Lepidium meyenii). Scientific reports. 10.

[5] GAN, Jin et al., 2017. Correlations between Antioxidant Activity and Alkaloids and Phenols of Maca (Lepidium meyenii). Scientific reports. 10.

[6] HUANG, Yan-Jie, Xing-Rong PENG a Ming-Hua QIU, 2018. Progress on the Chemical Constituents Derived from Glucosinolates in Maca (Lepidium meyenii). Natural Products and Bioprospecting. 8, 405-412.

Jedná se o účinný adaptogen. Napomáhá organismu adaptovat se na vnější podmínky jako jsou stres, únava či vyčerpání.

Zdravotní tvrzení z tzv. ON HOLD seznamu:

• Fyzické a duševní zdraví

• Vytrvalost

• Vitalita

• Plodnost

ON HOLD seznam – Jedná se o seznam látek a jejich vztahu ke zdraví, které byly zaslány úřadu EFSA k posouzení, avšak EFSA doposud nevydal odborné stanovisko nebo EK doposud nevydala rozhodnutí. Upozorňujeme, že tyto tvrzení jsou dočasná.

Hmotnost
0.2 Kg
Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin

Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin

Expedice do 48 hodin


Expedice do 48 hodin